Gündem Spor

AMAÇ İNSANLARA SPORU SEVDİRMEK

Salihlililer gözde spor kompleksi Ali İhsan Karayiğit stadyumunda hem sabah yürüyüşlerini yapıyorlar hem de gönüllü spor hocası Ümit Akyol’un gözetiminde sabah sporu yapıyorlar.

Kapıların sabah 06:00 da açıldığı Ali İhsan Karayiğit spor kompleksinde sabah yürüyüşüne katılan Salihlililer, 34 yıllık gönüllü spor hocası Ümit Akyol tarafından 08:00 da topluca spor yapma imkanı buluyorlar.

SAĞLIKLI SPOR İDMANLARI SAAT 08:00 DE BAŞLIYOR

34 yıldır gönüllü olarak idman yaptırıyorum diyen Ümit Akyol, amaç insanlara sporu sevdirmek. Ümit hoca yaptığı açıklamada, sabah yürüyüşü ve spor idmanlarının faydalarını şöyle sıraladı. “Sabah yürüyüşüyle ısınan vücudunuzla tüm kaslar, eklemler ve kalbiniz kolaylıkla uyum sağlar ve sabahın taze havası sinirlerinizi yatıştırır. Ardından yapılan kültürfizik hareketleri sizi enerjik ve pozitif tutmaya büyük katkı sağlar” dedi.

7 DEN 77 YEDİYE KAPIMIZ HERKESE AÇIK

Amacımız insanlara sporu sevdirmek. Kadın erkek ayrımı yapmadan sabah idamlarımıza herkesi bekliyoruz. Ne kadar çok insanı spor yapmaya teşvik edersek o kadar iyi. Akyol, yüzlerce insan sabah yürüyüşü için stadyuma geliyor biz ne zaman idman hareketlerimize başlıyoruz onlarda gelip katılıyorlar. 25-30 kişilik sabit bir grubumuz var. İdman başlayınca yeni insanlarda aramıza katılıyor bazı günler bu sayı 60-70 kişiyi buluyor. Yaş grubumuz yok, 7 den 77 ye genç yaşlı herkes katılabilir.

SABAH SPORU POZİTİF ENERJİ SAÇIYOR

Her sabah saat 06:00 kalkıyorum diyen Naciye Beceroğlu, “6 yıldır kesintisiz olarak bu sabah sporlarına katılıyorum. Spor bende pozitif enerji saçıyor. Herkese spor yapmayı öneririm. Gelsinler sabah yürüyüşü yapsınlar, spor idmanlarına katılsınlar” diye konuştu.

KENDİNİ GENÇ VE ZİNDE HİSSETMEK İÇİN SPOR YAP 

Ali Aktürk; “Stadyumda en az 20 defa saha etrafında belirli bir tempo ile yürüyüş yapıyorum. Ardından Ümit hocanın gözetiminde egzersiz idmanlarına katılıyorum. Ömür boyu sağlıklı yaşam yürüyüşünün ardından nefes açma, ciğerleri ve kasları çalıştırma, eklemleri rahatlama egzersizleri üzerinde yapılan idmanlardan çok fayda görüyorum. Beni rahatlatıyor, zinde tutuyor. Hocamıza her sabah bizlere zaman ayırıp idman yaptırdığı için teşekkür ederim, dedi.

Güne başlamadan önce yapmış olduğu sağlıklı yaşam sporundan sonra kendini genç ve zinde hissettiğini belirten Mehmet Koçak ise kaslarımızı güçlendirmek için sadece spor yapmak yetmez. Dengeli beslenme, sağlıklı uyuma ve periyodik olarak gün boyu düzenli egzersiz şart, dedi.

Haber Mustafa TOGA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir