Sağlık

Salihli Diş Hastanesinden Yeni Hizmet

SADSM’DE, ZİHİNSEL ENGELLİ VATANDAŞLARA GENEL ANESTEZİ ALTINDA DİŞ TEDAVİSİ HİZMETİ VERİLMEYE BAŞLANDI

Salihli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Salihli Devlet Hastanesi arasında yapılan protokol sayesinde zihinsel engelli vatandaşlarımıza pandemi sürecinde ötelenen Genel Anestezi Altında Diş Tedavisi hizmeti verilmeye başlanmıştır.

Sağlık Bakanlığı tarafından büyük bir başarıyla devam eden Covid aşılama süreci içerisinde genel anestezi altında diş tedavisi yaptığımız ilk hastamızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizde bulunduk diyen Salihli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Gökhan UZ yaptığı basın açıklamasında; “Bugün itibarıyla engelli yakını olan vatandaşlarımızın genel anestezi altında diş tedavisi için sağlık tesisimize başvurarak tüm tedavi hizmetlerine ulaşmaları mümkündür.

Bu vesileyle değerli hastamız geçmiş olsun diyor; zihinsel engelli yakını, komşusu ya da tanıdığı olan vatandaşlarımıza engelli kardeşlerimizin ihtiyaç duyduğu ağız ve diş sağlığı hizmetini genel anestezi altında sunmak üzere sağlık merkezimize beklediğimizi hatırlatıyoruz. Hastamızın tedavisinde emeği geçen tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor ve tüm vatandaşlarımızı millet olarak sağlıklı bir geleceğe kavuşmak için aşı olmaya davet ediyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir