Siyaset

30 MART VE ÖNCESİ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

CHP Salihli İlçe Teşkilatı binasında, CHP Salihli Gençlik Kolları tarafından organize edilen araştırmacı yazar Muzaffer Beken’in sunumuyla 30 Mart ve öncesi konulu konferans düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Salihli Gençlik Kolları Başkanı Kenan Harman yaptığı açılış konuşmasında; “ Türkiye’de emperyalizme ve faşizme karşı ortak mücadelenin sembolü olan Kızıldere olaylarını anlatan 30 Mart ve öncesinde yaşananlar konulu konferans’da değerli konuğumuz araştırmacı yazar Muzaffer Beken’in anlatımıyla o günleri anacağız. Bu gün burada bizlerle dayanışma içerisinde olan tüm katılımcıları saygı ile selamlıyorum” dedi.

Corona virüs tedbirlerine uyulan ve soru-cevap şeklinde gerçekleşen 30 Mart ve öncesi konferansa CHP Salihli, Kırkağaç, Akhisar İlçe Teşkilatları başkanlarının yanı sıra EMEP, TKP, Sol Parti İlçe Örgütleri, KESK, Eğitim-İş, Çevre Derneği, Cem Evi, CHP İl yöneticileri ve İl Gençlik Kolları yöneticileri, İlçe Kadın Kolları yöneticileri ve partililer katıldı.

Daha önce Sis, Hayat Defteri, Manisa’da Toplumsal Mücadele ve Siyasi Cinayetler isimli kitapları yayınlanan Manisalı araştırmacı yazar Muazaffer Beken de 30 Mart ve öncesinde yaşananlar konulu konferans’da “Dünya da ki gelişmeler, ‘68 Avrupası, 1961-1971 dönemi iktidarı ve işçi eylemleri, Mahir Çayan’ın ideolojisi ve Kızıldere olayları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Haber Mustafa TOGA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir