Uncategorized

TUNCA : ‘NASILSINIZ DİYE SORMAYA KORKUYORUZ’

İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ulvi Murat Tunca Gölmarmara ilçesi İsmetpaşa Mahallesinde katıldığı lokma hayrının ardından ‘’ Mahalle sakinleri ile sohbet ederken bir dokunduk bin ah işittik’’ diyerek açıklamalarda bulundu.


Gölmarmara ilçesi İsmetpaşa Mahallesinde gerçekleşen lokma hayrına katılan İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ulvi Murat Tunca mahalle sakinlerinin dertlerini dinledi. Mahalle sakinlerinin Büyükşehir Belediyesinden ve Gölmarmara Belediyesinden hizmet alamadıklarından yakındığını vurgulayan Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ulvi Murat Tunca ‘’Bir dokunduk bin ah işittik’’dedi.
‘’İsmetpaşa Mahallemiz başka bir gezende mi?’’


İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ulvi Murat Tunca ‘’Gölmarmara İlçe Başkanımız Fevzi Düzövüt ile birlikte İsmetpaşa Mahallesinde gerçekleşen lokma hayrına katıldık bir dokunduk bin ah işittik. İsmetpaşa Mahallesinin 80 hanesinde 25 yıldır altyapı olmamasına rağmen katı atık bertaraf çöp toplama paraları alınıyormuş buna rağmen mahallede 80 hanenin kanalizasyon bağlantısı olmadığını öğrendik. Mahalle sakinleri her seçim döneminde siyasetçilerin buraya gelip siyasi söylemlerde bulunduklarını ama seçimden sonra hizmetin gelmediğini ifade ettiler. Örneğin Meslek Lisesi olarak planlanan bir okul var ancak 10 yıldır eğitim öğretime açılmıyor boş bina olarak duruyormuş mahalle halkı ne zaman hizmete açılacağını merak ediyor. Ayrıca okulun etrafında bulunan lagarların pisliklerle dolu olduğu, lagarların çalışmadığı yağmurlarda su baskını olduğunda da büyük sıkıntılar çıktığını ifade ettiler. Okulun yollarının da ana yolara bağlanmadığını gördük. Mahallemizin bir diğer sorunu ise patlayan su borusu uzun süredir tüm uyarılara rağmen temiz suyun aktığını öğrendik mahalle sakinleri MASKİ’ye defalarca uyarıda bulunmasına rağmen hiçbir yetkilinin müdahale etmediğini söylediler. Buradan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz’e sesleniyorum, ‘İsmetpaşa Mahallemiz başka bir gezende mi? Bu mahallemize neden hizmet götürmüyorsunuz? Bir an önce Mahallemizin sorunları giderilmelidir Büyükşehiri ve Gölmarmara Belediyesini göreve davet ediyoruz’’dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir