Gündem

Sanko ve Belediye’den ‘Patili Dostlara’ Beslenme İstasyonları

Salihli Belediyesi ve Sanko Enerji işbirliğinde, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘patili dostlar’ için beslenme istasyonları kuruldu. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla şehir merkezinde 20 ayrı noktaya beslenme istasyonları yerleştirilerek can dostların hizmetine sunuldu.

Doğal hayatın korunması ve iyileştirilmesi prensibinden yola çıkan Sanko Enerji Grubu, Salihli Belediyesi işbirliğinde 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle sokak hayvanlarının beslenmesi için özel bir projeyi hayata geçirdi. Sanko Enerji ve Salihli Belediyesi’nin ortaklaşa başlattığı proje kapsamında, ilçe genelinde 20 ayrı noktaya sokak hayvanlarına taze su ve mama sağlayacak ‘beslenme istasyonları’ kuruldu. Bu projeye özel olarak yapılan bir tasarımla giydirilen istasyonlar, belirlenen noktalara monte edilerek patili dostların hizmetine başladı.

Salihli Belediyesi ve Sanko işbirliğinde sokak hayvanlarına yönelik yeni bir projeyi başlattıklarını belirten Başkan Yardımcısı Metin Durmaz, Sanko Salihli Jeotermal Elektrik Santarli İşletme Müdürü Koray Fuat Hamut ile birlikte patili dostlar için kurulan besleme istasyonlarına mama ve su dağıtımına katıldı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince düzenli olarak can dostlara yönelik besleme çalışması yapıldığını dile getiren Başkan Yardımcısı Durmaz, “Belediyemiz tarafından her türlü imkanlara sahip barınağımızda, can dostlarımızın mama ihtiyaçları karşılanarak tüm tedavileri ve bakımları düzenli olarak yapılmaktadır. Belediyemiz ve Sanko ortaklığında yeni başlattığımız proje sayesinde şehir merkezinde 20 adet otomatik su hazneli mama istasyonu kurduk. Her can bizim değerlidir, can dostlarımız ve sokak hayvanlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Sanko Enerji Grubu Genel Müdür Yardımcısı Sedef Karagöz de, doğayı ve canlı hayatını iyileştirecek projelere açık olduklarını belirterek “Salihli Belediyesi ile birlikte başlattığımız bu projeyi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla bugün başlatmak istedik. Amacımız zor şartlarda yaşayan sokak hayvanlarının en azından su ve besin bulmasını kolaylaştırmak. Salihli Belediyesi’nin uygun gördüğü 20 noktaya bu istasyonları yerleştirdik. Sanko Enerji olarak yöre halkının ve o yörede desteğe ihtiyaç duyan tüm canlıların yaşamına katkı sağlayacak projeler geliştiremeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir