Uncategorized

Salihli’nin Mesleki Eğitimindeki Gelişmelere Yakın Takip

Manisa Vali Yardımcısı Erhan Günay, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın Protokol Yürütme Kurulu’nda yer aldığı ve son yıllardaki başarılarıyla dikkat çeken Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yenilenen atölyelerinde inceleme yaptı.

Sanayi ve hizmet sektörlerinde büyük eksiklik duyulan ara eleman yetiştirmede en önemli katkıyı sağlayan okulların başında gelen Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başarılı seyir grafiği, konuyla ilgili bürokratlar tarafından da yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz yaz aylarında Manisa Valisi Yaşar Karadeniz tarafından ziyaret edilen okulu son olarak Manisa Vali Yardımcısı Erhan Günay da yakın takibe aldı.

Vali Yardımcısı Günay, Manisa Mesleki Eğitim Müdürü Mustafa Kılıç, Valilik Avrupa Birliği Koordinatörü Ural Sevenler ile birlikte, okulun Protokol Yürütme Kurulu Başkanı olan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel’i Salihli TSO’daki makamında ziyaret etti.Okulun Protokol Yürütme Kurulu üyesi olan Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Topkaya ve Salihli Kaymakamlığı AB Proje Ofisi sorumlusu Yavuz Erdem’in de yer aldığı heyet, Salihli TSO’daki ziyaretin ardından Borsa İstanbul MTAL okulundaki yenilenen atölyeleri yerinde inceledi. Okul Müdürü Ümit Zeybek ve Müdür Yardımcıları tarafından karşılanan heyet, Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteği ile yenilenen atölyeleri gezerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Dokuz farklı alanda eğitim ve öğretim gören bin 270 öğrencisi bulunan okulda, yenilenen Elektrik Otomasyon Laboratuvarı, Kumanda ve Kontrol Atölyesi, Otomasyon Atölyesi, Nedim Uysal Ardışıl Sistemler Atölyesi ve Zafer Garaj Tasarım ve Prototipleme Atölyesi Manisa Vali Yardımcısı Günay’ın takdirini kazandı. Üç boyutlu tasarımların yapılabildiği Zafer Garaj Tasarım atölyesinde öğrencilerin ortaya koyduğu modeller yakından incelendi.Türkçe dilini kurallarıyla ve hatasız kullanmayı oyunların yardımıyla öğreten Türkçe Atölyesi de ziyaretçiler tarafından ilgiyle takip edildi.

Okulda eğitim gören bin üç yüz öğrencinin sektörlerin büyük ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacının önemli bir bölümünü karşıladığını belirten Okulun Protokol Yürütme Kurulu Başkanı ve Salihli TSO Başkanı Yüksel, şu bilgileri verdi:“Kalifiye elemanı yetiştirebilecek en iyi okullardan biri Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’dir. Mezuniyet sonrası donanımlı öğrenciler organize sanayi bölgelerindeki fabrikalarda kolaylıkla iş bulabiliyor. Okuldaki değişimi görmek bizi mutlu ediyor. Atölyeleri yenilenen ve eğitim kalitesi iyileştirilen okula son yıllarda daha yüksek puanlı öğrenciler alınmaya başlandı. Bu da kaliteyi beraberinde getirdi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir