Gündem Sağlık

SALİHLİ DEVLET HASTANESİNDE HAFTA SONLARI DA COVİD-19 AŞISI OLUNUYOR

60 yaş ve üzeri vatandaşların Covid-19 aşıları hafta içi aile hekimleri gibi sağlık kuruluşlarının yanı sıra Devlet Hastanelerinde hafta sonları da devam ediyor.

Covid-19 ile mücadele sürecindeki aşılama kapsamında, 60 yaş ve üzerindeki vatandaşların sistemde ki sıralarının tamamlanmasıyla birlikte aşı hakkı tanınan ve randevularını alan 60 yaş üstü vatandaşlar, belirlenen sağlık kuruluşlarında aşılarının ilk dozunu olmaya başladı. Bu yaş grubu, birinci aşıdan 28 gün sonra ikinci doz aşılarını olacaklar.

AŞILAMA, RANDEVU SİSTEMİYLE YAPILIYOR

Aşı uygulaması için vatandaşlar, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabız hesabı üzerinden randevularını gerçekleştirebilecekler. Randevusu sisteminde onaylanan kişiler tarihi geldiğinde randevu aldığı sağlık kuruluşuna giderek Covid-19 aşılarını olabilecekler.

AŞIRI YÜKLENMEDEN SİSTEM KİTLENDİ

Cuma sabahı saat 09:00 da, Merkezi Hekim Randevu Sistemini 182’yi arayarak Covid-19 için Salihli Devlet Hastanesinden randevu almak istediğimi söyleyince görevli Cumartesi günü 22:50 de yada Pazar günü 13:00 de müsait yer olduğunu söyledi. Önce şaşırdım hafta sonları aşı atıldığını bilmiyordum. 13:00 için randevumu yaptırdım.

Hastanenin Sahra tipi mobil çadırların kurulmuş olduğu bir alanda aşılar atılıyordu. Çadırların önü çok kalabalıktı. İnsanlar hep bir ağızdan konuşuyordu. Covid-19 Aşı Polikliniği önünde uzun sıralar vardı. Hani herkes randevu saatine göre aşılarını olacaktı bu ne kalabalık dediğimde sistem 11:00-12:00 arası ülke çapındaki fazla yüklenmeden dolayı arızalanmış bu sebepten sıra uzamış. Poliklinikteki sağlık çalışanlarının ve görevlilerin canla başla çalışmalarını, aşı olacaklarla ilgilenmelerini görünce duygulandım, çok memnun oldum diyen Mukadder İzmirlioğlu, bu gün Covid-19 aşısının ilk dozunu oldum 28 gün sonra ikincisini yaptıracağım. Aşılarımızı oluyoruz inşallah maske takarak, sosyal mesafeyi koruyarak, temizliğe dikkat ederek en kısa bir zamanda bu salgından kurtuluruz diye konuştu.

Haber Mustafa TOGA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir