Eğitim Gündem

SAKÜDER’DEN YILIN ÖĞRETMENİ KARACAOĞLU’NA PLAKET

Salihli Milli Egemenlik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mehmet Önder Karacaoğlu’na, 2020 yılı Manisa Yılın Öğretmeni seçilmesi ve Türkiye geneli öğretmenler arası hikâye yarışması’nda Manisa il birinciliği elde etmesi nedeniyle Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği tarafından plaket verildi.

Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği (SAKÜDER), Milli Egemenlik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mehmet Önder Karacaoğlu’na, 2020 yılı Manisa Yılın Öğretmeni seçilmesi ve Türkiye geneli Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Hasan Ali Yücel Edebiyat Ödülleri kapsamında düzenlenen öğretmenler arası hikâye yarışmasında 81 ilden yaklaşık 7000 eser arasında Manisa il birinciliği elde etmesi nedeniyle plaket taktim etti.

Covid-19 pandemisi tedbirleri nedeniyle SAKÜDER üyelerinin katılamadığı plaket taktimi Salihli Milli Egemenlik Ortaokulu ana binasında gerçekleştirildi.

SAKÜDER ÜYESİNİN ULUSAL BAŞARISI

Plaket takdimi esnasında bir konuşma yapan Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği Başkanı aynı zamanda Kültür Bakanlığı Halk Şairi emekli öğretmen Gündüz Aydın, “İlçemiz Salihli Milli Egemenlik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni ve aynı zamanda derneğimiz üyesi Mehmet Önder Karacaoğlu’nu yaptığı çalışmalar ve elde ettiği başarılardan dolayı tebrik ederim. Kendisi başarılı bir eğitimci ve kalemi güçlü bir sanatçı. Hem 2020 Manisa Yılın Öğretmeni seçilmesi hem de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Hasan Ali Yücel Edebiyat Ödülleri kapsamında Türkiye geneli öğretmenler arası hikâye yarışmasında Manisa İl Birinciliğini kazanması bizleri duygulandırdı, onurlandırdı. Öğretmenimizin edebiyatımıza önemli katkılar sağlayacağını, meslektaşlarını motive edeceğini ve öğrencilerine iyi bir örnek olacağını umut ediyoruz. Dernek olarak öğretmenimizin yapmış olduğu bu başarılı çalışmalarını desteklemek ve teşvik etmek için bu plaketi vermeyi uygun gördük. Daha önce de bir çok dereceleri ve başarıları bulunan öğretmenimiz farkındalık oluşturmuştur. Bu vesile ile  Milli Egemenlik Ortaokulu Müdürü Muhammet Mustafa Demir’e de ayrıca teşekkür ederim. Müdürümüz bu tür faaliyetlere destek vererek başarıların önünü açıyor ve kültür ve sanata destek oluyor. Kültür ve sanat eğitimimizin bir parçası olduğu sürece daha kaliteli bireyler yetiştiririz.  Yapmış olduğu başarılı çalışmalarından dolayı Karacaoğlu’nu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” dedi.

İLİMİZİ, İLÇEMİZİ VE OKULUMUZU BAŞARIYLA TEMSİL ETTİ 

Milli Egemenlik Ortaokulu Müdürü Muhammet Mustafa Demir de, “Öğretmenimiz alanında doktora eğitimine devam eden, bilimsel çalışmalarının yanı sıra eğitim öğretimdeki gayreti ve çalışkanlığı ile herkesin takdirini kazanmış bir eğitimci. Yazmış olduğu makalelerle ulusal alanda okulunuzu, ilçemizi ve ilimizi en iyi şeklide temsil etti. Öğrencilerine iyi bir örnek oldu. Daha önceleri de yapmış olduğu çalışmalar ve kazandığı başarılarıyla bizleri gururlandırdı. İnşallah bundan sonrada bu çalışmalarını devam ettirir. Kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

AMAÇ İYİ ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMEK

Birçok makale çalışması olduğunu söyleyen Salihli Milli Egemenlik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mehmet Önder Karacaoğlu, amacının iyi edebi eserler ortaya koymak ve aynı zamanda branştaşlarını bu konulara teşvik etmek olduğunu belirtti.

Öğrencilerini iyi birer yazan-okuyan olarak yetiştirmeye çalışan Karacaoğlu, 2020 yılın öğretmeni ve Türkiye öğretmenler arası hikâye yarışması’nda Manisa il birinciliğine layık görülmesinin kendisini çok onurlandırdı söyledi

Karacaoğlu sözlerine şu şekilde devam etti:
” 2019 yılında düzenlenen “Kitap Okumanın Yaygınlaştırılması” konulu makale yarışmasında Türkiye ikinciliği, 2017 yılında ise Türk Dil Kurumu tarafından düzenlenen “2017 Türk Dili Yılı-Dilimiz Kimliğimizdir” Makale Yarışması’nda Manisa il birinciliği elde etmiştim. Bu yıl katıldığım ve Türkiye genelinde 7000 bin eserin yer aldığı yarışmada “Yuvam” adlı hikâyemle il birincisi seçildim. Bu başarılarımda her zaman benim yanımda olan, beni destekleyen başta okul müdürümüz Muhammed Mustafa Demir’e, Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği Başkanı Gündüz Aydın’a çok teşekkür ederim. Bundan sonrada çalışmalarıma devam edeceğim, edebiyatımıza yeni eserler kazandırmaya çalışacağım.”

Haber Mustafa TOGA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir