Gündem

“RAMAZAN BEREKETİNİ PAYLAŞAN TÜM KALPLERE HİLAL OLSUN TÜRKİYE”

Geçtiğimiz yıl koronavirüs salgınıyla birlikte ülkemizde milyonlarca insana yardım ulaştıran Kızılay, gelenekselleşen Ramazan ayı yardımlarıyla bu yıl da sosyal yardımlarını sürdürecek. Yıl içindeki yardımlarının bir bölümü olan Ramazan ayı için “Ramazan Bereketini Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun Türkiye!” sloganıyla kampanya başlatan Kızılay, modern ve örnek projeleriyle hem hayırseverlere hem de gerçek ihtiyaç sahiplerine farklı çözümler sunuyor.

Bu kapsamda Türkiye Kızılay Derneği Salihli Şubesi, Ramazan ayı boyunca da sosyal yardımlarını sürdürecek.

İhtiyaç sahiplerinin kapısını gıda yardımı, konserve kıyma-kavurma veya maddi destek olarak aralamak isteyen hayırseverler, Kızılay’ın başlatmış olduğu “RAMAZAN BEREKETİNİ PAYLAŞAN TÜM KALPLERE HİLAL OLSUN TÜRKİYE” sloganıyla başlatılan kampanya sayesinde milyonları sevindirecek.

“RAMAZAN BEREKETİNİ PAYLAŞAN TÜM KALPLERE HİLAL OLSUN TÜRKİYE” sloganıyla Ramazan ayı kampanyasının başladığını belirten Kızılay Salihli Şube Başkanı A.Cüneyt Musal “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kızılay olarak ramazan ayında veren eller ile alan elleri buluşturmak için “HİLAL OLSUN TÜRKİYE” ismi ile bir ramazan kampanyası başlatmış bulunuyoruz. Bu kampanya ile siz hayırseverlerden alacağımız güçle yine sizler arasında bulunan ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin kapısını çalacağız” dedi.

Musal “Bilindiği üzere tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de korona virüs denen salgın hastalık nedeni ile büyük sıkıntılar çekilmektedir. Bizler sıkıntıların paylaştıkça hafifleyeceğini, bu sıkıntılı günlerden hep birlikte çıkacağımıza inanıyoruz. Bu ramazan ayında korona virüs nedeni ile eş, dost, akraba gibi misafir çağıramayacağız. Aynı şekilde ihtiyaç sahipleri için toplu yemek davetleri de yapılamayacaktır. Bu nedenle bu ramazan ayında hep birlikte ramazanı ramazan tadında yaşamak için Kızılay olarak “HİLAL OLSUN TÜRKİYE” adı ile kampanya başlattık” dedi.

“Gıda kolisi bağışında bulunabilirsiniz”

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Luna AVM’de stant açarak gıda kolisi bağışında bulunmak isteyen vatandaşların gıda kolisi bağışlarını kabul ettiklerini belirten Musal, “Ramazan yardımlarına destek olmak isteyen ve detaylı bilgi almak isteyen hayırseverler Kızılay Salihli Şube iletişim telefonu (0236) 714 46 52 veya 0 552 168 1779’ u arayabilirler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir