Eğitim

ÖĞRETMEN ALIMINDA MÜLAKATLAR BAŞLADI

17 Mayıs’ta başlayan 20 bin sözleşmeli öğretmen alımında ki mülakat sınavları 11 Haziran’a kadar devem edecek. Sözlü sınavların sonuçlar ise 8 Temmuz’da açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) atama takvimine göre, 20 bin öğretmen alımı sözlü sınavları 17 Mayıs-6 Haziran’da yapılıyor.

Öğretmen adayları mülakat sonuçlarını 8 Temmuz tarihinde öğrenebilecekler. Atama tercihlerinin sonuçları ise 8 Eylül’de duyurulacak

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKATLARI DEVAM EDİYOR 

Ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihimi Mart ayında yapmıştım diyen İngilizce öğretmenliği adayı Emre Toga sözlü sınava alınacağım sınav merkezi için yapmış olduğum ilk tercih olan Manisa-Şehzadeler, Şehitler Ortaokulu’na çıktı.

Sınav saatinden yarım saat önce geldim. Mülakata katılacak olan arkadaşlarla okulun bahçesinde sohbet etmemiz sınav heyecanımı yatıştırdı. Covid-19 salgını nedeniyle mülakatlar telekonferans sistemiyle yapıldı. Pandemiden dolayı sınav merkezine tek tek alındık. Sınav odasında adaylar, alan bilgisi ağırlıklı zarflardan bir tanesini çekiyorlar. 15 dakika zaman içerisinde soru zarfında ki mevcut 4 sorunun hepsini rahatlıkla cevapladım diye konuştu.

STRES YAPMASINLAR, SAKİN OLSUNLAR 

Mülakat sınavları 11 Haziran’a kadar devam edecek diyen İzmir 9 Eylül Üniversitesi İngilizce Bölümü mezunu Manisa’nın Saruhanlı ilçesinden Hatice’de; “Bu zaman aralığında mülakata girecek her branşdan öğretmen adayları sözlü sınav esnasında stres yapmasınlar, sakin olsunlar, kendi öz güvenlerini korusunlar tavsiyesinde bulundu.”

Öğretmen adaylarının atama tercihleri ise 1-6 Eylül’de alınacak, sonuçları ise 8 Eylül’de duyurulacak.

Haber Mustafa TOGA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir