Uncategorized

Millet İttifakı Salihli’de Sahaya İniyor

Cumhurbaşkanı adayının ve seçim tarihlerinin belirlenmesinin ardından tekrardan bir araya gelen Salihli Millet İttifakı bileşenleri yol haritasını belirledi.

Genelbaşkanlar düzeyinde gerçekleşen görüşmeleri Salihli’de de gerçekleştiren Millet İttifakı ilçe başkanları seçim takviminin belirlenmesinin ardından Cumhuriyet Halk Parti Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver’in ev sahipliğinde bir araya geldi. Partilerin yönetim kurulu üyelerinin de eşlik ettiği toplantıya yoğun bir katılım oldu. 

Ev sahibi olan Cumhuriyet Halk Parti Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver yaptığı açılış konuşmasında “Daha önce hem genelbaşkanlar düzeyinde hem de ilçe başkanları düzeyinde birçok görüşme gerçekleştirdik. Çok önemli bir sinerji yakaladık, seçim takviminin açıklanmasıyla birlikte bu heyecanımız daha da arttı. Millet İttifakı olarak Salihli’de önemli bir güce sahibiz, bu gücümüzü daha da artırarak Salihli’de oy patlaması gerçekleştireceğimizi düşünüyorum” dedi.

Ardından misafir ilçe başkanları da tek tek söz olarak sürece dair düşünce ve önerilerini aktardı. Yönetim kurulu üyelerinin de söz aldığı toplantıda ilerki süreçlere dair yol haritası belirlendi. Kırsal ve merkez mahallelerde yapılacak olan çalışmalar ile fikirler not edildi, hukuk ve seçim koordinasyonu ile ilgili alt komisyonlar kurulması kararlaştırıldı.

Cumhuriyet Halk Parti Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver, Demokrat Parti Salihli İlçe Başkanı İrfan Akkoyun, DEVA Partisi Salihli İlçe Başkanı Salih Çelik, Gelecek Partisi Salihli İlçe Başkanı Şerife Öz ve İYİ Parti Salihli İlçe Başkanı Şerife Öz’ün katıldığı toplantıya Saadet Partisi Salihli İlçe Başkanı Sami Başkal mazeretini bildirerek katılamadı.

17 Mart’ta İlk Grup Çalışması Başlıyor

Haftanın 2 günü ortak bir çalışma gerçekleştirmesi gerektiği konusunda ortak fikre varan ilçe başkanları ilk tarih olarak 17 Mart Cuma Gününde karar kıldı. 6 partinin ilçe başkanları ve üyelerinin de katılacağı çalışma ile sevgi yolunda esnaf ziyareti yapılacak. Millet İttifakının bileşenleri bundan sonraki süreçte her çarşamba ve cuma ortak çalışma gerçekleştirileceğinin bilgisini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir