Gündem

MEVCUT BAŞKAN ÖMER BAYSAL GÜVEN TAZELEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa İl Teşkilatı kongresinde mevcut Başkan Ömer Baysal tek liste olarak girdiği kongrede güven tazeledi.

Manisa genelinde ilçe kongrelerini tamamlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa İl Teşkilatı’nda geçen hafta sonu kongre heyecanı yaşandı. Mevcut Başkan Ömer Baysal’ın tek liste olarak girdiği kongrede yeni yönetim belirlendi.

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’NİN MESAJ OKUNDU

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda daha sonra divan belirlendi. Divan başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın yaptığı kurulda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gönderdiği mesaj okundu.

MHP Manisa İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda gerçekleşen kongreye MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP MYK Üyesi Gülay Özcan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Ülkü Ocakları İl Başkanı Nazmi Akçay, MHP ilçe başkanları, STK Temsilcileri ve delegeler katıldı.

17 İLÇEMİZDE KONGRELERİMİZ GERÇEKLEŞTİ

Genel kurulda faaliyet raporu ve mali raporun okunmasının ardından İl Başkanı Ömer Baysal yaptığı konuşmada, “Bugün bir nefer olarak girdiğim hareket içerisinde il başkanı olarak huzurunuzdayım. 17 ilçemizde kongrelerimizi birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdik. Tüm kongrelerde kazanan teşkilatımız olmuştur. Bugün il kongresinden çıkacak tek sonuç vardır. O da birlik ve beraberliktir” dedi.

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN

“Ermenistan’ı nefretle lanetliyorum” diyerek sözlerine başlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Azerbaycan’ın Ermenistan’ın işgaline yönelik yaptığı haklı mücadeleye değindi. Ergün, “Ermenistan’ın uzun yıllardır işgal ettiği Azerbaycan toprakları üzerinde işgalciliği yetmiyormuş gibi, sivil vatandaşları hedef alan saldırısını buradan bir kez daha nefretle kınıyorum. Alçakça saldırılarda hayatlarını kaybeden soydaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Azerbaycan’ın meşru müdafaasında her zaman kardeşimizin yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyorum.

DAĞLIK KARABAĞ TÜRK’TÜR, TÜRK KALACAK

Bu konuda bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin şu sözlerinin altına imza atmamak mümkün değildir diyen başkan Cengiz Ergün sözlerine şöyle devam etti. “Unutulmasın ki, Dağlık Karabağ Türk’tür, Azerbaycan Türklüğün öz yurdu, vazgeçilmez hakkıdır. Katil ve terör devleti olan Ermenistan’ı nefretle lanetliyorum. İki devlet tek milletiz, aynı damarda akan kan, aynı tende atan canız. Biriz, beraberiz, Türkiye ile Azerbaycan’ız. Ve hep birlikte büyük Türk milletiyiz” dedi. Başkan Ergün, konuşmasının devamında belediye olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

SADRİ DURMAZ; ÖMER BAYASAL’A BAŞARILAR DİLEDİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ise ülke ve dünya gündemine dair açıklamalarda bulundu. Durmaz, Manisa için çalışan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başta olmak üzere Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’a, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk’a ve tüm çalışanlara teşekkür etti.

Durmaz; MHP İl Başkanlığı görevine tekrar seçilen İl Başkanı Ömer Baysal’a da görevinde başarılar diledi.

YENİ İL YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

Kongrenin sonunda yeni yönetim belirlendi ve daha sonra MHP Manisa İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulu’nda oy kullanma işlemine geçildi.

Yeniden Manisa MHP İl Başkanlığı görevine getirilen Ömer Baysal’ın yeni yönetiminde şu isimler yer aldı: “Mehmet Ödevli, Mustafa Karakaş, Recep Özkan, Osman Güler, Ahmet Karadağ, Bahadır Vardar, Hüseyin Alp İlker, Murat Taşkıran, Emrah Kıvrak, Erdal Tengiz, Mustafa Genç, Soner Özer, Ali Tetik, Sezer Berkay Çelikkanat, Mehmet Alperen Erdem, Soner Ataibiş, Neşe Meteler Töz, Kadir Çitçi, Fevzi Açıkel, Ayhan Türkgüler Melih Kaleli, Engin Aşıcı, Aziz Pekdurlan, Cemil Meriç.” Manisa İl Ocak Başkanlığı yapan Okan Erdem ve Soma Ülkü Ocakları Başkanı Ensar Sonkaya’da İl Disiplin Kurulu Asil listesine seçildiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir