Uncategorized

Manisa Çevre Platformu’nun Üçüncü Toplantısı Salihli’de Gerçekleştirildi

Manisa Çevre Platformu’nun üçüncü toplantısı Salihli’de gerçekleştirildi. Salihli Çevre Derneği’nin ev sahipliğinde TSO Toplantı Salonunda gerçekleştirilen üçüncü buluşmada, Su kaynaklarının hızlı bir şekilde kirletilmesi ve giderek belirginleşen kuraklık, bölgede çevre sorunlarının üst başlığı olarak belirlendi.

Manisa Çevre Platformu’nun üçüncü toplantısı Salihli’de gerçekleştirildi. üçüncü buluşmada, Su kaynaklarının hızlı bir şekilde kirletilmesi ve giderek belirginleşen kuraklık, bölgede çevre sorunlarının üst başlığı olarak belirlendi.

Salihli Çevre Derneği’nin ev sahipliğinde Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen

Üçüncü buluşmaya, Gediz Havzası Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma Çevre Kalkınma  (Gema) Vakfı Genel Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Salihli Çevre Derneği Başkanı Hakkı Uysal, Egeçep temsilcisi Erhan İçöz, Turçep, Manisa Çevre Derneği, Akhisar Çevre Derneği, Kırkağaç Çevre Derneği ile Saruhanlı ve Ahmetli çevre gönüllüleri katıldı.

Su kaynaklarının hızlı bir şekilde kirletilmesi ve giderek belirginleşen kuraklık, bölgede çevre sorunlarının üst başlığı olarak belirlendiği toplantıda, Turgutlu’da kurulması gündemde olan kurşun fabrikası, Marmara Gölünün TİGEM’e devredilmesine karşı açılan dava, Gediz Nehri’nin kirliliği ve buna karşı neler yapılabileceği, Gördes yakınlarında kurulması gündeme gelen sülfürik asit üretim tesisine karşı açılan dava, Manisa bölgesinde açılması istenen jeotermal tesislerine karşı açılacak dava, Ahmetli Saruhanlı ve Kırkağaç’taki çevre sorunları ele alındı. 

Manisa’daki Doğal Yaşam ve çevre sorunları için büyük kazanım olan bu platform, bir sonraki buluşma gününün belirlenmesi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir