Gündem

KAYMAKAM SAĞLAM’DAN FİLYASYON EKİBİNE GECE ZİYARETİ

Salihli İlçe Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Salihli İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibini gece ziyaret etti. Salihli İlçe Sağlık Müdürü Sezgin Güleç’in de bulunduğu ziyarette Sağlam ekibin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Salihli İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleşen ziyarette İlçe Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam Filyasyon ekibinde bulunan doktor, hemşire ve tüm görevliler ile sohbet etti. İlçe Kaymakamlığı olarak tüm imkanları ile sağlık çalışanlarının yanında olduklarını belirten Sağlam, “Tüm dünyayı ve en önemlisi ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 korona virüsü ile Mart ayından bu yana kararlı mücadelenizi sürdürmektesiniz. Canımız sizlere emanet. Sağlık ekiplerimiz her geçen gün artan vakaların önüne geçmeye çalışıyor. Gece-gündüz demeden yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı sizlere minnettarız. Bu güne kadar yaptığınız çalışmalar için sizlere teşekkür ediyor, önümüzdeki zorlu süreçte de yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum. İnşallah bu salgın hastalıktan kısa sürede kurtuluruz” dedi.

Salihli İlçe Sağlık Müdürü Sezgin Güleç yapmış olduğu ziyaretten dolayı, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam’ a teşekkür ederek “Filyasyon ekibimiz test sonucu pozitif çıkan hastalarla iletişim kurarak adreslerine gidiyor. Hastaları bilgilendirerek hem izole olmaları hem de gerekli olan ilaçları kendilerine verip ilaçlarını nasıl kullanması gerektiği hakkında konuşmalar yapıyor. Temasta olduğu yakınlarından sürüntü numuneleri alarak test için yolluyor. Bu çalışmalarla vakaları kontrol altına alarak vaka artışlarını önleyeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir