Gündem

Kadın Kooperatifi’ne Salihli TSO ziyareti

Geçtiğimiz yıl kurulan Salihli Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi, Kavaklı Kafeterya’daki merkezine yerleşti. Kooperatif üyeleri, Salihli TSO yönetimi tarafından ziyaret edildi.

Salihlili 21 kadın tarafından kurulan ve bir yıl gibi kısa bir sürede önemli aşamalar kaydeden Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Kavaklı Kafeterya olarak bilinen ve düzenlenerek yeniden kullanıma kazandırılan kooperatif merkezinde hem üretim yapıyor, hem de ziyaretçilerini ağırlıyor.

Aynı zamanda üyeleri de olan kooperatifin ziyaretine giden Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Süleyman Oral, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Günay Topkaya ve Taner Kalay ile Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Yenidünya, kooperatif üyelerine yeni merkezlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Camları yenilenen, demir korkuluklarla desteklenen, dolaplar, raflar, masalar ve sandalyelerle üretime, paketlemeye ve sergilemeye uygun hale getirilen kooperatif merkezine Zafer Kalkınma Ajansı’nın hibesiyle modern bir mutfak kurulacağını anlatan kooperatif üyeleri, burada verimli çalışmalar yapmaya başladıklarını anlattı.

Kadın Kooperatifi Başkanı Yasemin Ademoğlu, Zafer Kalkınma Ajansı’ndan “Kadınlar Üretiyor, Ekonomi Canlanıyor” isimli projelerine onay verildiğini kaydederek, kooperatifi 200 bin TL değerinde bir mutfak yapılacağını, bunun çalışmalarına yeni bir heyecan getirdiğini ifade etti.

Kadınların üretime katılmasını her zaman desteklediklerini belirten Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, 21 kadının bir araya gelerek ekonomik değer yaratmasının takdir edilecek bir durum olduğunu kaydetti. Yüksel şunları söyledi:

“Yaptığınız çalışmaları yakından takip ediyor ve başarılı faaliyetlerinizi yürekten kutluyoruz. Hem bütçelerinize katkı sağlıyorsunuz, hem başka kadınlara da üretim yapmalarını özendiriyor ve örnek oluyorsunuz. Ayrıca ürünlerinizde Salihli markasını kullanarak ilçemizin tanıtımına da katkı sağlıyorsunuz. Yolunuz açık olsun! Yapabileceğimiz her konuda yardıma hazırız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir