Uncategorized

İYİ Parti öğrenciler için önerge verdi AKP-MHP okumadan ret etti

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinin Şubat ayı toplantısında İYİ Parti grubu öğrencilerin daha uygun fiyata seyahat etmesi için verdiği önergeyi  AKP ve MHP okumadan ret etti.

 İYİ Parti grubunun  Manisa Büyükşehir Belediye Meclisine verdiği önerge AKP ve MHP’nin oylarıyla gündeme dahi alınmadan ret edildi. Manisa Büyükşehir İYİ Parti Meclis Üyesi  Ulvi Murat Tunca ‘’ İYİ Parti grubu olarak Öğrencilerimizin daha uygun fiyata seyahat edebilmesi için Büyükşehir meclisine sunduğumuz önerge AKP ve MHP oylarıyla gündeme dahi alınmamıştır. İYİ Parti olarak tüm engellemelere rağmen Manisa Halkının yanında olmaya devam edeciğiz ’’dedi.

‘’Takdir Manisa halkınındır’’

İYİ Parti olarak Manisalıların daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri için  gereken mücadeleyi vereceklerini ifade eden Manisa Büyükşehir İYİ Parti Meclis Üyesi  Ulvi Murat Tunca ‘’ Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinin Şubat ayı toplantısında İYİ Parti grubu olarak öğrencilerimizin daha uygun fiyata seyahat edebilmesi ve  Özel Halk Otobüs işletmecilerimize   destek verilmesi için  Büyükşehir meclisine sunduk. Önergemizde; ‘ Ülkemizde son günlerde yaşanan akaryakıt artışları karşısında Büyükşehrimiz de faaliyet gösteren Özel Halk Otobüs işletmecilerine çeşitli şekillerde destek uygulamaları görülmektedir. İlimizde de faaliyet gösteren  Özel Halk Otobüsü işletmelerine aylık asgari ücret tutarı kadar destek verilmesini talep ediyoruz. İlimizde öğrenciler için toplu taşıma ücreti  2.75, Muradiye kampus için ise 3.25 olarak belirlenmiştir. Ülkemizdeki diğer Büyükşehirlerde ise, Ankara’da  aylık abonman ücreti 225 biniş için 75 TL, İstanbul’da öğrenci  abonman  kartı 78 TL, İzmir’de öğrenci  1,64 TL, Balıkesir’de ise aylık abonmanlık 100 biniş için 125 TL olarak belirlenmiştir. Manisa’mızda da öğrencilerimiz için diğer Büyükşehirlerdeki uygulamalara benzer şekilde maliyeti büyükşehir belediyesi tarafından karşılanmak üzere 100 biniş için 150 TL bedelinde  bir toplu taşıma abonman  kartı düzenlenmesini talep ettik. Ancak önergemiz  AKP ve MHP oylarıyla meclis gündemine bile  gelmeden ret edildi.  Takdir Manisa halkınındır biz her türlü engellemeye karşı öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.’’dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir