Uncategorized

Hisar ve Ekibinden Gövde Gösterisi

Salihli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan adayı, Salihli Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yüksel Hisar ve ekibi Azaklar Odun Köfte de toplantı düzenledi.

Toplantıda konuşan Yüksel Hisar, “Hepinizi şahsım ve heyetimiz adına sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Bu güne kadar değişik basın açıklamalarında kooperatif ortaklarımızın aydınlatılması adına kooperatif işleyişi ile ilgili sormuş olduğumuz sorularımıza cevap alamamanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Fakat bizler bıkmadan ve usanmadan esnaf ve sanatkarlar adına ve menfaatine bu soruları sormaya, haklarını aramaya, yüksek sesle dillendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Hisar ve ekibi şu sorulara cevap bekliyor; Devletimizin ve hükümetimizin, Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkârlara sunduğu sıfır faizli 100.000,00-TL’ lık krediden kimler faydalandı. Bu kredi verilmediyse devletimizin ve hükümetimizin imkânları neden esnaf ve sanatkarlarımızın lehine sunulmadı. Kooperatifimizin önceki yıllarda satılan üç tane araç neden ve kimlere satıldı. Bu araçlar vasıflarını kaybettikleri için mi satıldı, yoksa araçlar iş görür durumda iken olağan üstü bir durum mu oldu da satılma gereği duyuldu. Bu araçların sık aralıklarda satılıp yenisi ile değiştirilmesinin amacı neydi?  Bu araçlar satılır iken değerleri hakkında teklif alındı mı? İlan ve ihale yapıldı mı? Şayet teklif alındıysa şehrimizin galerici esnaflarından teklif alındı mı? Alınmadıysa; ilçemizde faaliyet gösteren galerici esnaflarımız neden yok sayıldılar. Aynı adreste faaliyet yürüten birden fazla kişiye kredi verilme imkânının olmadığından siz yöneticiler aracılığı ile bilgi sahibiyiz. Fakat aynı adreste, ayni işi yapan ortak veya gerçek kişilere birden fazla kredi verdiniz mi? Verdiyseniz böyle çifte standart bir uygulama neden yaptınız?      İşletme kredisi olan azami 200.000,00-TL krediden başka, devletimizin ve hükümetimizin esnaf ve sanatkârlarınıza sunduğu iş yeri edindirme ve araç edindirme kredilerinden hangi ortaklar faydalandılar.  Bu güne kadar bu kredilerden ortaklar neden faydalanamadılar? Devletimizin ve hükümetimizin GERÇEK ESNAF ve SANATKÂRLARA sunduğu faiz destekli kredilerden;   Hali hazırdaki başkan adayı kooperatif eski müdürü Erdal TUNCA gibi NAYLONDAN ÇAKMA, SAHTE SEYYAR MANAV vergi mükellefi yapılıp ana sözleşme maddelerine göre usulsüz şekilde kredi verilen kaç kişi vardır? Ayrıca önce, kredi müracaatları olumsuz gösterilen esnaf ve sanatkarlara daha sonrasında neden, nasıl ve neyin karşılığında olumlu rapor düzenleyerek krediler verdiniz.

Ödeme güçlüğü çeken esnaf ve sanatkarlarımıza uyguladığımız çifte standartlardan dolayı; Yani bazı ortağı bir ay bazı ortakları aylarca idare etme keyfiyeti göstererek;   Eşleri birbirinden ayırdınız, babayı evladına, evladı babaya küstürdünüz, komşu ve akrabalık ilişkilerinin bitmesine sebep oldunuz, tüm bu yaşanan olumsuzluklardan rahatsızlık duymuyor musunuz? Vicdan azabı çekmiyor musunuz? Bu sebeple sizler; Kooperatifin ve ortakların menfaatlerini neden yok saydınız?   Devletimizin ve hükümetimizin esnaf ve sanatkârlara kooperatifler aracılığı ile sunduğu imkanları neden adalet çerçevesinde dağıtmadınız?       Siz yöneticiler kendinizi kanunların üstünde mi görüyorsunuz?  Kooperatif alacaklarından dolayı haciz edilen alacakların satışları nasıl yapıldı? İhale şartları yerine getirildi mi? Bu taşınmazlar kimlere satıldı.

Bu güne kadar sorduğumuz sorulara ve şimdiki sorduğumuz sorulara kooperatifimiz ortakları adına cevap alabilmek için, kooperatifimizin işleyişindeki diğer sorunları şeffaf, anlaşılır bir şekilde anlatabilmek adına kooperatif başkanı Halil AŞIK beyi ister televizyonda, ister radyoda, ister gazetede, isterse kendisinin belirlediği yerde yapılacak açık oturumda karşılıklı görüşmeye davet ediyorum.

Kooperatif ortaklarımızın hak ve menfaatlerini koruma adına yılmadan, yorulmadan, çalışmaya, mücadele etmeye, yüksek sesle yanlışları dillendirmeye ve çözüm önerilerimizi sunmaya devam edeceğiz.

Ayrıca yakın zamanda ortaklarımız adına kooperatifimize kazandırmayı planladığımız üyelerimizin rahat edebileceği, çağdaş, akıllı hizmet binamızın tanıtımını siz değerli basın mensupları aracılığı ile yapacağız.

Ortaklarımıza heyetimiz adına selam, saygı ve sevgilerimizi sunarım. ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

Öte yandan yapılan toplantıya Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası Başkanı Fatih Azak, Bakkallar Odası Başkanı İsmail Ünlü, Elektrik ve Radyo Teknisyenleri Odası Başkanı Bahadır Çelikkol, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Makasçı, Salihli Terziler ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şerif Ali Girgin ile Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Demirel, Salihli Mahalleleri Toplu Kara Yolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Samet Balgönül, Salihli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Ece, Ercan Panjur işletime sahibi Mücahit Ercan, Bakkal Günay Beceroğlu, Berber Okan Domurcuk, Fırın işletmecisi İsmail Özcan, Manav-Nakliye işletmecisi Sabri Dönmez, Galerici Esnafı Mahmut Öztürk katıldılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir