Gündem

GÜNLÜK 1000 KİŞİYE İFTARLIK YEMEK DAĞITIYOR

TÜRKİYE DİYANET VAKFI SALİHLİ ŞUBESİ GÜNLÜK 1000 KİŞİYE İFTARLIK YEMEK DAĞITIYOR 

Salihli İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Salihli Şubesi organizesinde gerçekleştirilen ihtiyaç sahibi ailelere iftarlık kumanyalar dağıtılmaya devam ediyor.

Salihli İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Salihli Şube Başkanı Adem Karakelebek, Salihlili hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla ihtiyaç sahiplerini Ramazan ayı boyunca yalnız bırakmadıklarını söyledi.

Geleneksel hale gelen iftar kumanyalarımızı aşevimizde hazırlıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız saat 11:00 de gelip kişi başına müracaatlarını yapıyorlar. Saat 13:00 aşevimiz açılıyor ve pandemi kurallarına ve tedbirlerine uyularak sırasıyla iftarlık yemeklerini alıyorlar. Her gün etli iki çeşit yemek çıkartıyoruz ve kişi başı birer somun ekmek veriyoruz. Ramazan ayı sonuna kadar her gün düzenli olmakla birlikte toplamda 30 bin kişiye iftarlık yemek dağıtmış olacağız” diye konuştu.

RAMAZAN AYINDA 30 BİN KİŞİYE İFTARLIK YEMEK 

Türkiye Diyanet Vakfı Salihli Şube sorumlusu Mehmet Şahin’de; “Salihli’de iki tanede yatılı kuran kursumuz var. 100 kadar kız ve erkek öğrencilerimizin iftar yemeklerini de aşevimizden sağlıyoruz. Ramazan boyunca ihtiyaç sahibi herkes aşevimizden kumanyalarını alabilirler. Fakat hafta sonu sokağa çıkma kıstlamasından dolayı sadece hafta içi yani 5 gün verebiliyoruz. Sadece Ramazan ayında değil diğer aylarda da hayırseverlerin yapmış olduğu yemek bağışlarını yine aynı usulle ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz.

Daha önceden belirlediğimiz 600-700 gerçek ihtiyaç sahibi ailelerimizin yemek ihtiyaçlarını Pazar günleri hariç haftada 6 gün karşılıyoruz diyen Şahin, “İnşallah Ramazanın bereketini tüm mazlum ve mağdur kardeşlerimizle birlikte yaşayacağız” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir