Eğitim Gündem

Başkan Kayda, İlköğretim Haftası Törenine Katıldı

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı dolayısıyla Fahriye Hanım İlkokulu’nda düzenlenen İlköğretim Haftası törenine katıldı. Başkan Zeki Kayda, kendisine çiçek takdim öğrencilere teşekkür ederek, “2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı, sevgili öğrencilerimize, değerli öğretmenlerimize, fedakar velilerimize, Salihli’mize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Fahriye Hanım İlkokulu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen yaptı. Programa katılan Kaymakam Vekili Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, öğrencilerin İlköğretim Haftasını kutlayıp başarılar diledi.

İlköğretim Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, Fahriye Hanım İlkokulu öğrencileri tarafından şiirler okunarak halk oyunları ve zeybek gösterileri sunuldu.

Törene, Salihli Kaymakam Vekili Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Metin Durmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Doğukan Karaaslan, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek, kurum ve okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir