Gündem

Başkan Kayda, Babalar Günü’nü Kutladı

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Babalar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, şehit babaları başta olmak üzere bütün babaların bu anlamlı gününü kutladı.

Babalık kavramının sorumluluk ve fedakarlık ile eşdeğer olduğunu belirten Başkan Kayda, mesajın devamında şu ifadelere yer verdi:

“Ailemizin en temel taşı olan kahraman babalarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum. Yaşamımızın her alanında sırtımızı korkmadan dayadığımız, fedakârlıklarını maddi hiçbir değerle ödeyemeyeceğimiz babalarımız güven kaynağımızdır.

Ömrünü evlatlarına adayan, onların iyi bir eğitim alması için, ayaklarının yere sağlam basması için kendini feda eden babalarımız; hangi yaşta olursak olalım bizlere umut olan, elimizi çekinmeden uzatabileceğimiz yegane güçtür.

Türk toplumu olarak geleceğimizin sağlam inşası şüphesiz temelleri sağlam olan ailemizde aldığımız eğitimle başlar. Aile bağlarının güçlü olmasının özünde sevgi en önemli unsurdur. Annemize babamıza ‘öf’ demeden kuracağımız iletişim; şüphesiz birliğimizi, beraberliğimizi daima diri tutacaktır.

Ebediyete intikal eden babalarımıza rahmet diliyorum. Onların bizlere bıraktığı maddi manevi emanetlere sahip çıkalım. Babalarımızın aziz hatıralarını incitmeyelim.

Bir baba olarak yüce Allah’tan en büyük dileğim, evlat acısını hiçbir babanın yaşamamasıdır. Başta can parçası evlatlarını toprağa veren şehit babaları olmak üzere ebediyete uğurladığımız babalarımızı rahmetle anıyor, tüm hemşehrilerimin Babalar Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, sevdikleriyle beraber sağlıklı, mutlu ve huzurlu uzun bir ömür diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir