Eğitim Sanat

72. Saat büyük ilgi gördü

Ay Yayınları tarafından yayımlanan Eğitimci-Yazar Barış Tetik’in hikâye kitabı 72. Saat büyük ilgi gördü.

Ükemizde, uluslararası antlaşmalarla uygulayacağımızı taahhüt ettiğimiz Afetlere Dirençli Toplum/Şehirler oluşturma hedefini yaygınlaştırmak ve bunun için en iyi eğitilebilir kitle olan çocuklara ve gençlere ulaşmak için yazılan ilk eser olan “72.Saat” okuyucudan tam not aldı.

Eğitimci-Yazar Barış Tetik afetle mücadele kültürünü yaygınlaştırmak için çıktığı yolda çeşitli faaliyetlerle farkındalık oluşturuyor.

Eserini Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil SAĞLAM ve Salihli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen’i makamlarında ziyaret ederek takdim eden Barış Tetik şunları söyledi:

“Ay Yayınları tarafından ilk baskısı yapılan eserim verdiği mesaj ile ilgi gördü. Bu ilginin devamı ile önümüzdeki aylarda eserimin yeni baskılarını yaparak daha geniş bir alana ulaştırma yolunda çalışmalarım devam ediyor. İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Kamil SAĞLAM ve Salihli Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Yenen’e teşekkür ediyorum.”

Salihli Kaymakamı SAĞLAM ise Rüştü Akbıyıkoğlu Müdür Yardımcısı TETİK’in ülkemizin doğal afetlerle yüzleştiği böyle bir zamanda bu alanda çalışma yaparak kitap yazdığı ve bu anlamda toplumun duyarlılığına ve öğrencilerimizin eğitimine yaptığı katkılardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve ziyareti için teşekkür etti.

Ay Yayınları sahibi Gündüz Aydın ise “72. Saat” isimli bu eser ve diğer yazarlarımızın eserleri ile ilgili Salihli genelinde bir proje kapsamında tanıtım ve imza günleri yapmak istiyoruz. Uzun bir pandemi arasından sonra okullarımızda çocuklarımıza eğitici eserler takdim ederek, tekrar o eski heyecanı yaşamak istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir